דרוש ועד

בארבעת השנים שאני גר בדירה הזו, אחת הנקודות החיוביות שאני יכול לציין לטובתה לצד המיקום המצויין, שכר הדירה הנוח והקואזיות שלה, הוא ועד הבית. זה לא ממש "ועד" – פשוט משפחה אחת שלקחה על עצמה לטפל בכל העניינים השוטפים של הבניין.

אז נכון שצריך קצת לשלם פעמיים בשנה (רק 50 ש"ח לחודש) ובתמורה היה חדר המדרגות נקי בדרך כלל. הגינה פורחת, האור דולק והמים זורמים.

לפני מספר שבועות, הודבקה פתאום התראה של העיריה על דלת הכניסה לבניין. ההודעה הופנתה לדיירי הבניין וביקשה לטפל באופן דחוף בבעיית צנרת שעוברת ליד הגינה. ראיתי את המודעה ומשכתי בכתפי. הועד יטפל בזה. אבל המודעה המשיכה להיות מודבקת על הכניסה במשך כל השבוע. אחרי כמה ימים היא פתאום העירה שאולי הועד לא נמצא בכלל? אולי הוא בטיול? באמת לא ראינו אותו הרבה זמן.

דאגות החלו מנקרות בראשנו. מה אם הוא לא ראה בכלל את המודעה? אולי צריך לטפל בעניין בעצמנו? אחרת העיריה יכולה לתת קנסות לכל הדיירים…

בסוף ביטלנו את המחשבות האלה מתוך הנחה שמישהו מהדיירים האחרים בטח כבר ידאג לזה. יש בבניין הזה כמה משפחות – חלק מהם לא שוכרות כמונו אלא בעלות הבית – הגיוני לתת להן לקחת אחריות על מצבים כאלה.

אבל לפני כמה ימים דפק השכן מקומת הקרקע (זה שתמיד מעשן בחדר המדרגות ומסריח את הכניסה) אצלנו על הדלת. הוא הסביר לי שהמשפחה שטיפלה עד כה בעניין הועד לא נסעה לטיול – אלא עזבה את הבניין! ועכשיו הוא לקח על עצמו לטפל בעניינים כמו תשלום חשבון החשמל והנזילה בגינה.

אם עד עכשיו הייתי שליו – אולי זה הזמן להיות לחוץ – הוא? הוא יהיה ועד הבית? עבד כי ימלוך? במקום משפחה נחמדה ואחראית אני מפקיד את גורל חדר המדרגות שלי בידיים של של האיש שמסתובב כל הזמן מחוץ לבניין בלי חולצה?

בינתייים ובעיקר בגלל שג ככה יש לי חודשיים עד שהחוזה מתסייםהחלטתי להעניק לממשל החדש 100 ימים של חסד. אפילו לביבי נתנו.

3 תגובות בנושא “דרוש ועד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s